Natalia Siebuła: Subtelnie o groszkach i falbanach

7-1Polska projektantka pod własnym nazwiskiem tworzy od 2009 roku, pozostając wierna skromnej palecie barw i prostym fasonom. A to dlatego, że ceni sobie elegancję rodem z dawnych lat (stąd m.in. jej upodobanie do szycia na miarę). Nie inaczej jest i tym razem. I choć w kolekcji na wiosnę-lato 2017 przemyca najświeższe trendy, takie jak grochy czy falbany (które na ogół mają charakter dominujący), robi to tak subtelnie, że z powodzeniem mieści się w nurcie minimalizmu. Tym samym idealnie odpowiadając na potrzeby nowoczesnych mieszkanek miast. To się nazywa sztuka!

Jakiś czas temu już o niej pisałam. Wtedy wspólnie z projektantką biżuterii, Anną Ławską i rysowniczką Pauliną Derecką (autorką nadruków na ubraniach) stworzyły jedną z ciekawszych kampanii wśród polskich marek. Za obiektywem stanął wówczas Piotr Czyż.

I to właśnie on sfotografował także najnowszą kolekcję Siebuły (również i tym razem uzupełnienie kolekcji stanowiła ascetyczna biżuteria Ławskiej). Efekt? Bardzo intrygujący. Po pierwsze z uwagi na nietendencyjną urodę modelki, Pauliny Kowalik. Po drugie ze względu na świetne stylizacje Mateusza Kołtunowicza (doskonale bawił się groszkami, zestawiając te większe na sukienkach z drobnymi zdobiącymi rajstopy). I wreszcie z powodu samych ubrań. A te zachwycają wysmakowanymi detalami i ciekawym połączeniem faktur. Najlepszy przykład? Sukienka eksponująca ramiona, w której obok plis pojawiają się falbany (w dodatku niektóre z nich także w groszki). Być może kluczem do sukcesu była spajająca całość czerń?

W swojej najnowszej kolekcji po ten kolor projektantka sięgała zresztą najczęściej. Czarne są więc damskie garnitury o kopertowych czy kimonowych krojach, spodnie kuloty czy wdzięczne sukienki. Choć nie brak też propozycji w czerwieni oraz energetycznym oranżu. Nietrudno znaleźć coś dla siebie.

2345-15-25-3568-1810141516171

2 myśli w temacie “Natalia Siebuła: Subtelnie o groszkach i falbanach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s